Ogólne 03.05.2026

Włocławscy policjanci na obchodach rocznicy Konstytucji 3 Maja

Włocławscy policjanci wzięli udział w obchodach 235. rocznicy Konstytucji 3-go Maja i czuwali nad bezpieczeństwem uroczystości.

Komenda Miejska Policji

Okrężna 25, 87-800 Włocławek

Włocławscy policjanci wzięli udział w obchodach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3-go Maja. Uroczystości miejskie miały miejsce na placu przed bazyliką katedralną, a następnie w Katedrze Wniebowzięcia NMP we Włocławku odprawiono Mszę Świętą za Ojczyznę.

Dzisiaj (3.05.2026) obchodziliśmy 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Oprócz parlamentarzystów, władz samorządowych, kombatantów i mieszkańców udział wzięły także służby mundurowe. Włocławskich policjantów reprezentował Komendant Miejski Policji we Włocławku nadkom. Arkadiusz Górecki.

Po okolicznościowym przemówieniu Prezydenta Włocławka Krzysztofa Kukuckiego uczestnicy przemieścili się do Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia NMP we Włocławku, gdzie celebrowana była Msza Święta za Ojczyznę. Mundurowi oprócz upamiętnienia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja również czuwali nad bezpiecznym przebiegiem uroczystości.

Źródło: policja.gov.pl

KK

Katarzyna Kossakowska

Relacjonuje wydarzenia z kroniki i interwencje służb, dbając o precyzję informacji i odpowiedzialny język.

Więcej artykułów →

Udostępnij: