Włocławek: policjanci upamiętnili 81. rocznicę Narodowego Dnia Zwycięstwa
81. rocznica Dnia Zwycięstwa w Włocławku – hołd ofiarom wojny i dbałość o bezpieczeństwo uczestników
Włocławscy policjanci uczcili 81. rocznicę Narodowego Dnia Zwycięstwa. Uroczystość miejska przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego była miejscem, gdzie mundurowi złożyli hołd wszystkim ofiarom wojny.
81 lat temu zakończyła się II wojna światowa. Z okazji rocznicy, w piątek, 8 maja 2026 roku, przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Placu Wolności we Włocławku obchodzono Narodowy Dzień Zwycięstwa.
Uroczystości rozpoczęły się dokładnie w południe od odśpiewania hymnu państwowego oraz okolicznościowych przemówień.
Na zakończenie przedstawiciele władz i delegacje złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów, oddając hołd ofiarom wojny. W uroczystości uczestniczyły służby mundurowe, w tym włocławska Policja na czele z Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku nadkom. Izabelą Ochmańską.
Oprócz upamiętnienia Narodowego Dnia Zwycięstwa, mundurowi dbali także o bezpieczeństwo uczestników uroczystości.
Źródło: policja.gov.pl