Weekend bezpieczeństwa na drogach: 16 zdarzeń, 2 wypadki i 14 kolizji
Długi weekend na drogach: 2 wypadki, 14 kolizji i liczne przypadki nietrzeźwości – policja apeluje o ostrożność
Długi weekend i korzystna aura sprzyjały wyjazdom, dlatego policjanci na drogach bacznie obserwowali, czy kierowcy i inni uczestnicy ruchu przestrzegają przepisów. Kontrolowano stan trzeźwości, dopuszczalną prędkość, relacje wobec pieszych oraz prawidłowy przewóz dzieci.
Majowy weekend przeszedł już do historii. Wolny czas i pogoda zachęcały do wyjazdów na świeże powietrze, odwiedzin i wypoczynku. Od czwartek 30.04.2026 do niedzieli 03.05.2026 policjanci szczególnie dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Sprawdzano trzeźwość kierowców, nieprzekraczanie prędkości i przewóz dzieci w fotelikach.
Łącznie w czasie weekendu odnotowano 16 zdarzeń drogowych - 2 wypadki i 14 kolizji.
Pierwszy wypadek miał miejsce w piątek 1.05.2026 około 10:25 w Gołebin (gm. Lubraniec). Wstępnie ustalono, że 30-letni kierowca motocykla Suzuki nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do przewrócenia motocykla. Kierujący odniósł obrażenia powyżej dni 7. Był trzeźwy.
Drugi wypadek miał miejsce w sobotę 2.05.2026 po godzinie 23:30 w Bogucin (gm. Fabianki) na drodze K 67. Wstępnie ustalono, że 20-letni kierowca forda jadąc w kierunku Włocławka nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Kierowca i dwóch pasażerów pojazdu zostało zabranego do szpitala, gdzie okazało się, że wszyscy odnieśli obrażenia powyżej dni 7. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego, która wykazała ponad 0,2 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie związane z jazdą w stanie po użyciu odpowie on przed sądem i może mu grozić wysoka grzywna.
W sprawie wypadków drogowych policjanci prowadzą postępowania.
Oprócz zdarzeń drogowych mundurowi przez cztery dni weekendu w dziewięciu przypadkach ujawnili kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości. Trzech z nich prowadziło pojazdy mechaniczne i będą odpowiadać przed sądem. Za prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości grozi im do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Natomiast sześciu rowerzystów, którzy kierowali swoimi jednośladami za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2 500 złotych. Wśród niech niechlubnym rekordzistą okazał się 40-latek, którego policjanci zatrzymali w m. Kromszewice w piątek (1.05.2026). Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie.
Źródło: policja.gov.pl