Rowery 12.05.2026

Pozytywny wynik egzaminu na kartę rowerową w SP 5 we Włocławku

Uczniowie SP 5 we Włocławku zdali egzamin na kartę rowerową; teoria i praktyka zakończyły się pozytywnie.

Komenda Miejska Policji

Okrężna 25, 87-800 Włocławek

W Szkole Podstawowej nr 5 we Włocławku przeprowadzono egzamin na kartę rowerową. Policjanci ruchu drogowego z Włocławka oceniali praktyczne umiejętności młodych cyklistów. Wszyscy uczniowie wykazali się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, dzięki czemu egzamin zakończył się pomyślnie.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami dzieci od 10 roku życia, aby samodzielnie poruszać się po drodze rowerem, muszą posiadać kartę rowerową. Szkoły organizują takie szkolenie i egzamin dla uczniów. Najpierw dzieci podczas zajęć lekcyjnych poznają niezbędną wiedzę o zasadach ruchu drogowego oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a później przystępują do egzaminu.

Taki egzamin na kartę rowerową w ostatnim czasie odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 we Włocławku. Po zdanej części teoretycznej uczniowie przystąpili do zadań praktycznych, na specjalnie przygotowanym dla nich torze. Pod okiem policjantów ruchu drogowego musieli wykazać się płynną jazdą na rowerze oraz znajomością znajdujących się na trasie znaków drogowych.

Wszyscy uczestnicy zakończyli egzamin z wynikiem pozytywnym. Nowym posiadaczom swoich pierwszych uprawnień gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

Źródło: policja.gov.pl

KK

Katarzyna Kossakowska

Relacjonuje wydarzenia z kroniki i interwencje służb, dbając o precyzję informacji i odpowiedzialny język.

Więcej artykułów →

Udostępnij: